+ 420 724 259 620,  +420 724 259 621

info@roubenyobklad.cz

Montáž

Drevený obklad fasády montujeme na zvislý, perfektne vyrovnaný a Vyuhľovanie drevený rošt s 50-80 cm medzerami. Prvá lata nárožia je uskočena o dĺžku rybinového náglejky tj. cca 10 cm.

Drevený obklad fasády - postup montáže

Postup montáže dreveného obkladu na fasádu prebieha odspodu hore, po jednotlivých radoch, podľa nami dodávaného výkresu skladby a označenia dielcov na nepohledových (rubových) stranách. Montáž dreveného obkladu na fasádu musia kvôli rybinovému spoji prebiehať dookola celej stavby. Prvý rad je podložená zakladacou lištou v hrúbke pružiny. Medzi fóliou a rubom dreveného obkladu musí byť medzera pre odvetranie na spodnom i hornom ukončenie obkladu. Drevený obklad fasády je skrutkovaný z rubovej strany, pri použití skrutiek v pohľadovej (lícovej) ploche musí byť zaslepený sukovým flikom. Všetky otvory pre skrutky sú predvŕtané alebo sú použité skrutky s předvrtávacím hrotom. Priečne spoje obkladu majú zafrézované spojovacie prvky a sú počas montáže zatreté náterovou hmotou v odtieni stavby. Najvýhodnejšie klíma pre montáž dreveného obkladu fasády je pri vlhkosti vzduchu do 50% a teplote 20 stupňov.

Drevený obklad fasády

Pozrite si krátke video, ako taká montáž dreveného obkladu fasády prebieha. V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať:  Jaroslav Tošenovský +420 724 259 620, Jiří Lukeš +420 724 259 621 alebo nám pošlite dopyt cez nižšie uvedený dopytový formulár