+ 420 724 259 620,  +420 724 259 621

info@roubenyobklad.cz

Povrchová úprava

Spôsoby a technológie, ktoré používame na úpravu povrchu zrubového obkladu pripraví drevo pre konečný náter. Ich výberom určíte vzhľad plochy obkladu pre Vašu stavbu či už má mať moderný charakter, alebo chcete aby vyzerala, že už slúži stovky rokov.

hobľovaný POVRCH

Základné dokončenie povrchu, ktoré sa ďalej upravuje nižšie popísanými spôsobmi. Výsledný efekt pôsobí moc uhladene, aj preto sa veľmi nepoužíva. V tejto variante sú vyspravené hrubé chyby. Nevýhodou je nízka nasiakavosť náteru. Povrch je hladký a farba na ňom toľko nedrží, čo je taky dôvod svetlejších odtieňov po zaschnutí náteru pri porovnaní so vzorkovníkom.

Kefovaný povrch

Kefovanie, alebo taky drásánie obkladov, je špeciálna technológia, ktorú zaistíme vzhľad povrchov dreva, ktorý vzniká u bežne namáhaných časti stavby až po rokoch užívania. Je to trend ktorý nielen dodáva charakteristickú, prirodzenú hrubosť a plasticitu fasádnym prvkom, zvýrazňuje štruktúru dreva, ale tiež sa v takto opracované ploche strácajú drobné vady ako vrypy a odreniny vzniknuté manipuláciou alebo používaním.

BRÚSENÝ POVRCH

Je veľmi málo používaný pre svoj vyumelkované vzhľad a náchylnosť k poškodeniu. Materiál navyše musí prejsť nadštandardnou prípravou povrchu.

Tesaný a kefovaný povrch

Najdokonalejšie napodobenie starého dreva, plocha dostane ručným tesáním plastický vzhľad, ktorý navyše vyzdvihne kefovaná štruktúra dreva. Pri tomto spôsobe sa snažíme o naozaj verné napodobenie, sú preto rozdiely aj v hrúbke materiálu (spravidla je väčší). Dokončenie kefovaním a tesáním sa týka len plôch obkladových fošní.